VIII Ogólnopolski Turniej Maszyn Wodnych

W dniu 16 marca 2019 r.  w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu odbyły się eliminacje regionalne VIII Ogólnopolskiego Turnieju  Maszyn Wodnych.  Eliminacje zostały przeprowadzone w dwóch turach podzielonych na kategorie wiekowe: szkoły podstawowe oraz szkoły ponadgimnazjalne. Szkołę Podstawową w Cewkowie reprezentowała drużyna w składzie: Kacper Pachołek, Kamil Rogoża, Michał Kufera.
    Uczniowie samodzielnie zbudowali turbinę wodną przetwarzającą energię wody na energię mechaniczną. Zadaniem turbiny wykonanej przez chłopców było podniesienie 5 kilogramowego ciężarka na wysokość 2 metrów w jak najkrótszym czasie. Zamontowanie i przetestowanie maszyny odbyło się na stanowisku pomiarowym. W konkurencji „Moc” maszyna wystartowała i wykonała pracę 100 J w czasie 11.10 s.
   Po zakończeniu testów wszystkich maszyn rozpoczęła się ceremonia wręczenia nagród. Drużyna naszej klasy gimnazjalnej zajęła II miejsceUczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom turnieju organizatorzy zapewnili ciepły posiłek, ciastka i napoje. Dziękujemy panu Krzysztofowi Pachołkowi za dowóz uczniów na turniej.

Opiekun: p. M. Kuca