Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu wczorajszym w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Wielkich Oczach odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa
i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.
    Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w dwóch kategoriach wiekowych. Grupa młodsza w składzie: Karolina Bednarz, Marcelina Rembisz, Maciek Pawlik i Kacper Nieckarz oraz grupa starsza: Radek Jabłoński, Kamil Rogoża i Kamil Barszcz. Zawody składały się z 3 modułów:
- testu wiedzy teoretycznej z zakresu przepisów ruchu drogowego,
- umiejętności udzielania pierwszej pomocy  poszkodowanym podczas zdarzenia drogowego,
- umiejętności jazdy rowerem na torze przeszkód.

W każdej kategorii wiekowej rywalizowało 7 drużyn reprezentujących swoje gminy. Wymagania turniejowe stały na bardzo wysokim poziomie, a rywalizacja pomiędzy drużynami była bardzo zacięta. O ostatecznej klasyfikacji decydowały czasami pojedyńcze punkty.
W ostatecznej klasyfikacji nasze drużyny stanęły na podium turnieju zajmując odpowiednio – grupa starsza III miejsce, natomiast grupa młodsza II miejsce. Uśmiech
    Pragniemy serdecznie pogratulować naszym uczniom oraz podziękować opiekunom - panu Adamowi Traczowi oraz pani Monice Nieckarz za wkład pracy, poświęcony czas w przygotowanie uczniów do konkursu. Dziękujemy również Wójtowi Gminy Stary Dzików, panu Tomaszowi Jabłońskiemu za sponsoring turnieju oraz zapewnienie transportu dla naszych uczestników konkursu.

Autor tekstu i zdjęć:
dyrektor SP Cewków